Modem şifre değiştirme

Modem şifresi değiştirme

Modem şifresi değişimi için Kablosuz cihazınızı Ethernet kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Daha sonra Modemizin mevcut kullanıcı adı ve şifresi ile Modeminize ait ip numarasını kullanarak Web arayüzüne giriş yapınız.

Modeminizde hiç şifre değişikliği yapmadıysanız veya şifresini unuttuysanız modeminizi fabrika ayarlarına döndürün.Modeminizin fabrika ayarlarındaki tanımlı kullanıcı adı ve şifreleri “Tüm modem Şifreleri” makalemizde bulunmaktadır.

Modeminizi nasıl Fabrika ayarlarına döndüreceğinizi bilmiyorsanız. “Modem Hard Reset Atmak” isimli makalemizi okuyunuz.

Modem Web Arayüzü ile şifre değiştirmek

Kullandığınız İnternet tarayıcınızı Chrome, İnternet Explorer, Firefox açın. Adres çubuğuna modemizin ip adresini yazın ve kullanıcı adı, şifre alanlarını girerek web arayüzüne giriş yapın.

Web arayüzüne girdiğinizde modemizinizle ilgili tüm ayarları yapabileceğiniz bir yönetim ekranı karşınıza gelir. Bu alan modeminizin özeliklerine göre çeşitlilik gösterebilen ayarların olabileceği bir alandır.

Burada ” Kablosuz ” yada “Kablosuz ayar” vb. yere girerek şifre bölümüne ulaşınız buradan yeni şifrenizi tanımlayabilirsiniz. Şifreleme türü ise eğer destekliyorsa “WPA-PSK” veya “WPA2-PSK” şifreleme türünü seçiniz bunlar en son şifreleme standartlarıdır ve güvenlidir.

One thought on “Modem şifre değiştirme

  1. Pingback: Huawei Modem Şifresi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *